Política

Llistes de les eleccions municipals a Llinars del Vallès

Relació provisional de llistes i candidats que s'han presentat a les eleccions municipals del 24 de maig a Llinars del Vallès, segons el que es publica en el Butlletí Oficial de la Província del 22 d’abril de 2015.


LLINARS DEL VALLÈS c_llinarsdelvalles
PARTIT DELS SOCIALISTES DE CATALUNYA -CANDIDATURA DE PROGRÈS (PSC-CP)
  1. Joan Ramon Bernabé
  2. Jordi Sobrequés Soriano
  3. Maria Teresa Serra Perez-Portabella (Tere) (Independiente)
  4. José Antonio Espinosa Castillero (Independiente)
  5. Begoña Goicochea Riera (Independiente)
  6. Gonzalo Moral Maiz
  7. Leonarda Fernández Pérez (Leo) (Independiente)
  8. José Molina Cañameras
  9. Maria Carmen Luna Alcántara (Independiente)
  10. Ignacio Chicharro Cardenas
  11. Rosa Maria Casellas Dalmau (Independiente)
  12. Antonio Bascón Sillero (Independiente)
  13. Encarnación Peláez Garcia
ESQUERRA REPUBLICANA DE CATALUNYA-ACORD MUNICIPAL (ERC-AM)
  1. Martí Pujol i Casals
  2. Pere Grivé i Martínez
  3. Joana Lorente i Nàjar
  4. Antoni Garcia i Estevan
  5. Rafaela Fernández i Pérez
  6. Josep Aixandri i Tarré
  7. Cristian Fernandez i Roca
  8. Iban Sangrador i Gili
  9. Maria Lluïsa Montserrat i Calviño
  10. Maria Antònia Fruitós i Piqué
  11. Xavier Nieves i Fornaguera
  12. Maria Soledad Fernández i Martos
  13. Teresa Masjuan i Mateu
Suplents
  1. German Lozano i Fornells
  2. Josep Maria Pajuelo i Barril
  3. Glòria Grau i Gil
  4. Jordi Rodriguez i Rozas
  5. Palmira Jover i Abaya
GRUP INDEPENDENT DEL POBLE DE LLINARS DEL VALLES (G.I.P.LL.)
  1. JOAQUIN CORTINA SAUQUE
  2. JORDI BALBOA LAGO
  3. MONICA LUENGO JIMENEZ
  4. DOLORES MATEOS ALBA
  5. XAVIER VILLARET CODINA
  6. ROSARIO LOZANO GARCIA
  7. JOSE ANTONIO RODRIGUEZ CASTRO
  8. ENCARNACION MUÑOZ GARCIA
  9. AGUSTIN TERUEL TERUEL
  10. MARIA ROSA GENE ROVIRA
  11. JOSE MANCHA ARIAS
  12. ELVIRA GARCIA TRIVIÑO
  13. JUAN MARIA CODINA MAZZEI
Suplents
  1. MARIA ANGELS GUTIERREZ VEGA
  2. JOSE ANTONIO CARDONA GUELL
  3. RAFAELA MOLINA ESPEJO
  4. JOSE FRANCISCO GARCIA PASCUAL
  5. FELIX VILLARET CODINA
  6. FRANCISCA BARRAGAN FERNANDEZ
  7. JOSE GONZALEZ PERIAÑEZ
MOVIMENT ALTERNATIU DE LLINARS-CANDIDATURA D'UNITAT POPULAR-POBLE ACTIU (MALL-CUP-PA)
  1. FIDELA FRUTOS SCHWÖBEL
  2. GERMA MORLANS MOLINA
  3. PAU POL FONT
  4. FRANCESC WILLIAMS MADRIGUERA (Independiente)
  5. NATIVIDAD FIGUERAS JUNYENT (Independiente)
  6. JOSEP ONTAÑON SERRAMIA
  7. MARIA CARMEN FIGUERAS JUNYENT (Independiente)
  8. JOAN-RAMON ARTIGAS IBAÑEZ (Independiente)
  9. JORDI LOPEZ GARCIA (Independiente)
  10. CLARA PRATS CANALS
  11. ELENA BARRIL GRAELLS
  12. IRENE MOYANO FERNANDEZ (Independiente)
  13. ORIOL PUIG RODRIGUEZ
Suplents
  1. JOSE MARIA SANMARTÍN BURGUÉS
  2. DELIA GARCIA TAPIA (Independiente)
  3. RAMON VALLS AUBETS (Independiente)
  4. ISABEL PEREZ MOYA (Independiente)
  5. DAVID ADELL CRUZ (Independiente)
SOLIDARITAT PER LA INDEPENDENCIA (SI-Solidaritat)
  1. ANNA ISABEL ACEITON MALLAT
  2. JOANA RELAT LLAVINA
  3. CARLES CASANOVAS RAMOS (Independiente)
  4. JOSE SALRACH MASSUET (Independiente)
  5. TERESA FONT BRUGUERA
  6. FRANCESC XAVIER BLANCHE PRAT
  7. GEMMA GIRALT LIESA
  8. JORDI BABIANO TORRENTS (Independiente)
  9. ANA MARIA QUESADA SALVI (Independiente)
  10. MARIA LUISA MORENO SIRVENT (Independiente)
  11. NURIA CODINA CAPDEVILA (Independiente)
  12. JOSEP MARIA POL PUNSOLA
  13. JORDI MONES SINYOL (Independiente)
Suplents
  1. OSCAR SUAREZ BATLLE
  2. SARA ACEITON MALLAT (Independiente)
  3. JOSE ANTONIO GONZALEZ SANCHO (Independiente)
CONVERGÈNCIA i UNIÓ (CiU)
  1. JAUME MAJORAL GINESTA
  2. DANIEL SERRA AUGE (Independiente)
  3. RAFAEL MARIA DE YZAGUIRRE PABOLLETA (Independiente)
  4. ROSA SABE AMBROS (Independiente)
  5. CRISTINA CLAVELL FUENTES
  6. JAUME GIRABENT CODONY (Independiente)
  7. SANTIAGO BARRADO PALMER (Independiente)
  8. JOSE SABE AGUILERA
  9. ANA MARIA FUNCASTA BUSTO (Independiente)
  10. NATIVIDAD DE LA CALLE PINILLA (Independiente)
  11. IVAN VALDERRAMA SALMERON (Independiente)
  12. LAURA LEONOR TORRES SOTO (Independiente)
  13. ROSA FRAILE RUBIO
Suplents
  1. JOSEP CARBONELL RIBALTA
  2. JUAN CARLOS AGUILAR MILLAN (Independiente)
  3. ROGER CIVIT BOLAÑO (Independiente)
  4. LIDIA MARTOS BORJA (Independiente)
  5. MARIA PILAR ESPARGARO RICOS (Independiente)
PARTIDO POPULAR (P.P.)
  1. FRANCISCO JAVIER FABREGAS RUESGAS
  2. DANIEL BENITO NAVARRO
  3. SANDRA CASTRO ORTEGA
  4. DAVID ABELLAN OVIDE
  5. MONTSERRAT FABREGAS RUESGAS
  6. FRANCISCO JAVIER RUBIO PILAR
  7. ISRAEL TRILLAS FABREGAS
  8. ROGER CAMPOS MATEU
  9. ALBA GUTIERREZ ORTEGA
  10. MARINA SANTIAGO PEREZ
  11. NICANOR MONTERO JIMENEZ
  12. CONCEPCION FORTES MARÍN
  13. JULIA RODENAS TORRES


Un centenar de persones es concentren a Lleida contra la decisió de la JEC de retirar l’escó a Juvillà

Lleida

L’executiu estatal compensarà les autonomies amb 3.100 milions per l’IVA que no van rebre el 2017

Madrid

Elena sobre la presumpta corrupció a la cúpula dels Bombers: “Hem actuat des del minut zero per canviar la dinàmica”

barcelona

L’oposició carrega contra els canvis al cos dels Mossos: “La remodelació té pinta d’avís per a navegants”

barcelona

Llop evita respondre si demanaran que s’apliqui el 25% de castellà a l’aula, però diu que les sentències s’han de complir

barcelona

PSC, ERC, Junts, CUP i ECP registren la petició per crear una ponència conjunta per reformar el reglament del Parlament

barcelona

Rússia acusa l’OTAN d’augmentar la tensió en la crisi d’Ucraïna desplegant més tropes a l’est d’Europa

moscou

Elena explica al Parlament els canvis a la cúpula dels Mossos

Barcelona

Artadi diu que el Departament d’Exteriors és qui ha “d’acabar de definir” la consulta sobre els Jocs d’Hivern

BARCELONA